goP.I.P. Webdesign auf Usedom
27.09.2016.
Wielkanoc
 
StreamRipper Email
Oceny: / 63
KiepskiBardzo dobry 
Wpisał: ArTuR301   
09.01.2006.

Umożliwia przechwycenie i nagranie strumienia internetowej rozgłośni radiowej.

StreamRipper

Bardzo fajna wtyczka, obowiązkowa gdy chcesz nagrywać audycje lub piosenki z radia internetowego.

Wielką zaletą StreamRipper'a jest jego bardzo prosta obsługa.

Jeżeli podczas instalacji nie włączyliśmy opcji automatycznego uruchamiania, to musimy wejść w ustawienia Winamp-a (Ctrl+P). W oknie właściwości w zakładce Wtyczki / Ogólne wybieramy  “Streamripper for winamp”, a następnie klikamy na "Konfiguruj wybraną wtyczę", w pojawiającym się okienku zaznaczamy opcję "Włącz Streamrippera" - od tego momentu zawsze razem z uruchomieniem Winampa zostanie uruchomiona wtyczka StreamRipper.

Konfiguracja

W oknie Streamrippera klikamy zakładkę Opcje, jeśli okienko jest ukryte, to w pasku zadań klikamy ikonę Streamrippera prawym klawiszem myszy i z menu ,które się pojawi wybieramy Opcje.

 

Zakładka Połączenie

Ustawiamy tu Serwer proxy (jeżeli z takiego korzystamy), przekierowanie strumienia na inny serwer "Utwórz przekaźnik strumienia" wpisując numer portu i adres serwera. Dostępne jest ograniczenie ilości pobieranych danych "Nie zgrywaj ponad X Mega” - wpisując ilość megabajtów do pobrania. Najbardziej przydatnym w tej zakładce ustawieniem jest "Symuluj jako (UżycieAgenta)" - z rozwijanego menu możemy wybrać jak Streamripper będzie się przedstawiał - są stacje, które maja ograniczenia dla “egzotycznych klientów” dobrze jest wpisać Winamp 5.3 albo wybrać XMMS.

Zakładka Plik

Ustawiamy tu ścieżki prowadzące do katalogu, do którego mają nam się nagrywać utwory "Katalog wyjściowy". Możemy wybrać sposób zapisu: czy mają to być poszczególne kawałki "Zgraj do osobnych plików", czy ma nagrywać całość do jednego pliku "Zgraj do jednego pliku (nazwa automatyczna)" . Jeśli nie podamy nazwy pliku zostanie ona utworzona automatycznie. Rozwijane menu pod napisem "Nadpisz Ścieżki w folderze Komletne" umożliwia nam zdefiniowanie jak Streamripper ma traktować już zapisane pliki, czy ma je nadpisywać, czy nie, a wybór mamy taki:

  • Zawsze - zawsze będzie nadpisywał nowsza wersją
  • Nigdy - nigdy nie będzie nadpisywał nagranych plików
  • Kiedy Większy - będzie nadpisywał kiedy nowsza wersja pobranego pliku będzie większa

Możemy zabronić nadpisywania plików w katalogu niekompletne zaznaczając “Nigdy nie nadpisuj ścieżek w katalogu Niekompletne", możemy zapisywać również tagi ID3 emitowanych utworów zaznaczając opcję "Dodaj do ścieżek informacje...”. Streamripper pozwala też na dodanie nagranego pliku do playlisty Winampa, wystarczy zaznaczyć opcje "Zakończone ścieżki dodaj do playlisty"

Zakładka Wzór

Umożliwia nam określenie jak ma być nazwany nagrywany utwór.
Domyślne ustawienie %S/%A - %T zaowocuje nazwaniem nagrywanego utworu w sposób następujący -> “nazwa_strumienia/nazwa_wykonawcy - tytuł.mp3(aac)″.
Najważniejsze dostępne zmienne to:

  • %S - nazwa strumienia
  • %A - nazwa wykonawcy
  • %T - tytuł utworu
  • %a - nazwa albumu, z którego pochodzi utwór

Zakładka Skóry

Umożliwia wybranie skórki dla wtyczki
Wybieramy skórki, zatwierdzamy przyciskiem Zastosuj.

Zakładka Rozdzielanie

Umożliwia dzielenie utworów, na podstawie przerw (ciszy) między nagraniami.

Zew/Słowa Kodowe

Umożliwia podłączenie do Streamrippera zewnętrznego programu do odczytu metatagów.


Najnowsza wersja do pobrania w Plikowni, w dziale Wtyczki/Ogólne, a spolszczenie Spolszczenia

Zmieniony ( 01.08.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
template by gopip.de and grafik by 2bdesign.de